Разлика помеѓу преработките на „Билјана Раева“

Одземени 2 бајти ,  пред 12 години
с
с
(Надворешни врски)
с (с)
'''Билјана Илиева Раева''' е бугарски политичар, магистер по економија и европратеник од [[НДСВ]].
 
Завршила "Меѓународни и економски односи" во [[Краков]]. Стипендист е во Школата за последипломскапостдипломска квалификација по меѓународни и европски прашања и управување на Универзитетот во Амстердам.
 
Во 2000 година е стажант во Европската комисија во [[Брисел]], [[Белгија]]. Шест месеци работи во Генералната дирекција "Информационо општество". Во април следната година е назначена за експерт по информации и комуникации во "Евроситис" - организација на големите европски градови во Брисел, Белгија. Од [[2005]] година е директор на дирекција "Управување на проекти и програми" во Министерството на државната администрација и административната реформа.