Разлика помеѓу преработките на „6 декември“

Додадени 26 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: sah:Ахсынньы 6 Менува: arz:6 ديسمبر
с (Бот Менува: pt:6 de dezembro)
с (Бот Додава: sah:Ахсынньы 6 Менува: arz:6 ديسمبر)
[[an:6 d'abiento]]
[[ar:6 ديسمبر]]
[[arz:٦6 ديسمبر]]
[[ast:6 d'avientu]]
[[az:6 dekabr]]
[[ro:6 decembrie]]
[[ru:6 декабря]]
[[sah:Ахсынньы 6]]
[[scn:6 di dicèmmiru]]
[[sco:6 December]]
2.498

уредувања