Љубка Рондова: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 13 години
с
без "л"
(шаблон lang)
с (без "л")
И до денешен ден Љубка Рондова продолжува да открива и запишува автентични народни песни.
 
За нејзиниот придонес во развојот и популаризирањето на булгарскатабугарската култура, на [[22 мај]] [[2002]] година Љубка Рондова е удостоена со орден “Стара планина”. Таа е носител на орден “Кирил и Методиј” II степен и златен медал “Петко Војвода”.
 
 
340

уредувања