Разлика помеѓу преработките на „Јанаки Паскалев“

Одземени 34 бајти ,  пред 12 години
разрешете на страна за разговор
(може ли без алузии, во поголемата част от животот му во родните му муста су били само бугари, има ли извор за противното или не?)
(разрешете на страна за разговор)
}}
 
'''Јанаки Паскалев''', познат со прекарот '''Наки''', е [[Бугари|бугарски]] револуционер, деец на [[ВМОРО|Внатрешната македонско-одринска револуционерна организација]].
 
==Биографија==