Разлика помеѓу преработките на „Јанаки Паскалев“

Додадени 13 бајти ,  пред 12 години
може ли без алузии, во поголемата част от животот му во родните му муста су били само бугари, има ли извор за противното или не?
(егејците не се чуваши!!!! лол)
(може ли без алузии, во поголемата част от животот му во родните му муста су били само бугари, има ли извор за противното или не?)
}}
 
'''Јанаки Паскалев''', познат со прекарот '''Наки''', е македонски[[Бугари|бугарски]] револуционер, деец на [[ВМОРО|Внатрешната македонско-одринска револуционерна организација]].
 
==Биографија==
1.270

уредувања