Разлика помеѓу преработките на „Јанаки Паскалев“

Одземени 13 бајти ,  пред 12 години
егејците не се чуваши!!!! лол
(ВМОРО е македонско-одринска, като тука се наблега на географските реони)
(егејците не се чуваши!!!! лол)
}}
 
'''Јанаки Паскалев''', познат со прекарот '''Наки''', е [[Бугари|бугарски]]македонски револуционер, деец на [[ВМОРО|Внатрешната македонско-одринска револуционерна организација]].
 
==Биографија==