Разлика помеѓу преработките на „Јанаки Паскалев“

Додадени 13 бајти ,  пред 12 години
ВМОРО е македонско-одринска, като тука се наблега на географските реони
(Откажано уредување 534726 (автор: Bogorm | Разговор))
(ВМОРО е македонско-одринска, като тука се наблега на географските реони)
}}
 
'''Јанаки Паскалев''', познат со прекарот '''Наки''', е македонски[[Бугари|бугарски]] револуционер, деец на [[ВМОРО|Внатрешната македонско-одринска револуционерна организација]].
 
==Биографија==
982

уредувања