Разлика помеѓу преработките на „Јанаки Паскалев“

Одземени 13 бајти ,  пред 12 години
Откажано уредување 534726 (автор: Bogorm | Разговор)
(назад кон вистината)
(Откажано уредување 534726 (автор: Bogorm | Разговор))
}}
 
'''Јанаки Паскалев''', познат со прекарот '''Наки''', е [[Бугари|бугарски]]македонски револуционер, деец на [[ВМОРО|Внатрешната македонско-одринска револуционерна организација]].
 
==Биографија==