Разлика помеѓу преработките на „Пјерлуиџи Колина“

Додадени 79 бајти ,  пред 11 година
кат
(Епа,направив страница за Пјерлуиџи Колина,а незнам како да писуам на поважните места поголеми букви.)
 
(кат)
{{Внимание}}
Пјерлуиџи Колина
{{Викифицирање}}
 
'''Пјерлуиџи Колина''' (роден 13 февруари 1960 година(49 години)) е Италијанец и поранешен Фудбалски Судија.
 
Тој е сеуште врзан за фудбалот како не платен консултант на Италијанската Асоцијација за фудбалски судии (АИА),и член на судискиот комитет на УЕФА.
 
Колина ја запозна идната сопруга во 1988 година во Версилија.По долго време живеење заедно тие се преселија во Виареџио.Тие имаат две ќерки и куче Западношкотски бел теријер кој се вика Валас.
 
[[Категорија:Фудбалски судии]]