Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:MacedonianBoy“

==фала==
фала за њаблонот мкбој, токму се мсилев да довршам со ЈРГ и да направам еден шаблон а немам многу време да ги работам статиите за Бразил, но се наоѓа, имам предлог да направиме портал за бразил.. што велиш? [[User:Раптор|Раптор]] <small>([[User talk:Раптор|разговор]])</small> 10:08, 22 март 2009 (UTC)
 
== Yugoslavian week in russian wikipedia ==
Hello, can you translate in macedonian and albanian this sentence "Yugoslavian week", i need it for Yugoslavian week wich can take part in ruwiki in may. Thanks. [[User:Tat1642|Tat1642]] <small>([[User talk:Tat1642|разговор]])</small> 17:16, 22 март 2009 (UTC)
89

уредувања