Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Додадени 102 бајти ,  пред 11 година
хг
(l)
(хг)
| арена = Драчево
| локација = нас.Драчево
| бои = {{color box|blue}}сина/бела
| претседател = Благоја Кечовски
| тренер = Б.Кечовски, И.Атанасов, А.Георгиевски
| титули = [[Податотека:Med 2.png]]-2008 <br> [[Податотека:Med 3.png]]-2008
| вебместо = [http:/kkangeli.webs.com]
| д_тело = 000099
| д_шаблон_т =
| д_шорц = 000099
| д_шаблон_ш =
| г_тело = 00099
| г_шаблон_т =
| г_шорц = ffffff
| г_шаблон_ш =
}}
 
223

уредувања