Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Додадени 59 бајти ,  пред 11 година
ј
(;)
(ј)
{{Инфокутија кошаркарски клуб
}}
 
Кошаркарскиот Клуб АНГЕЛИ- Скопје брои преку 250 члена и активно се натпреварува во системот на натпревари организирани од кошаркарската федерација на Р. Македонија и тоа во следните наведени лиги:
• сениорка машка екипа (II лига),
223

уредувања