Разлика помеѓу преработките на „Хард-рок“

Додадени 79 бајти ,  пред 12 години
кат
(хард рок)
 
(кат)
'''Хард рокот''' е суб-жанр на [[рок]] музиката кој се појавува во 1960тите. Хард рокот е создаден и преку Блузот, бидејќи најкористената скала во хард рокот потекнува од блузот.
 
{{Музика-никулец}}
 
[[Категорија:Музика]]