Силистра: Разлика помеѓу преработките

Додаден 31 бајт ,  пред 14 години
lang
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: id:Silistra)
(lang)
</div><!-- end of floated right section; article starts here -->
 
'''Силистра''' ({{lang-bg|Силистра}}) е [[Бугариjа|бугарски]] град-пристаниште на реката [[Дунав]]. Се граничи со [[Романија]]. Градот се наоѓа во [[Добруџа]] - северноисточна Бугарија и е административен центар на [[Силистренска област]] и општината Силистра. Градоначалник е Иво Андонов од ([[ВМРО-БНД]]).
 
[[Категорија:Градови во Бугарија]]
5.612

уредувања