Portishead: Разлика помеѓу преработките

Додадени 46 бајти ,  пред 13 години
slika
(сдфс)
(slika)
{{Инфокутија_група |
име = Portishead (Портисхед) |
слика = Portishead Wolverhampton 20080413-1.jpg|300px |
години_активност = 1991 – сега |
потекло = [[Бристол]], [[Англија]] |
51

уредување