Разлика помеѓу преработките на „Portishead“

Додадени 143 бајти ,  пред 12 години
про
(јазик)
(про)
 
== Дискографија ==
===Студиски албуми===
=== Албуми ===
1994:* ''Dummy'' <br>– 1994
1997:* ''Portishead'' <br>– 1997
* ''Third'' – 2008
1998: Roseland NYC Live <br>
2008: Third
 
===Концертни албуми===
1998:* ''Roseland NYC Live'' <br>– 1998
 
== Надворешни врски ==
[[Категорија:Алтернативни музички група]]
[[Категорија:Англиски музички групи]]
[[Категория:Трип хоп групи]]
 
 
[[bg:Портисхед]]
[[da:Portishead]]
[[de:Portishead]]
[[en:Portishead]]
[[es:Portishead]]
[[fr:Portishead]]
51

уредување