Разлика помеѓу преработките на „Portishead“

Додадени 20 бајти ,  пред 12 години
промена
(promena)
(промена)
}}
 
'''Portishead''' е [[Англија|Англиски]] [[трип-хоп]] [[Музичка група|бенд]], формиран во 1991 година во [[Бристол]], од страна на тројцата сегашни членови: [[Geoff Barrow]], [[Beth Gibbons]] и [[Adrian Utley]]. Именуван е според град оддалечен 13 километри западно од Бристол.
51

уредување