Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Кукушанец“

с
с.
(...)
с (с.)
:'''Виолетова''', прочитав дека си лектор. Тогаш мора да ти е познат зборот "историографија". Напишав "историографија", не "историја". За "нашата" историографија види ИНИ на пример.
:'''StanProg''', '''Иван''', благодарам, но немам потреба од заштита.
:Бидејќи сите ве интересира мојата личност ќе кажам - моментално живеам (магистрирам) во држава каде се негира мојот народ. Кажав дека секоj ден имам расправи за мојата држава, мојот народ, мојот јазик. Мислам дека знам што да им кажам на Бугарите/бугарофилитеБугарофилите, но испадна дека незнам што да им кажам на македонцитеМакедонците.
:Македонци, Бугари, Бугарифили и Бугаромани, итри и глупи, бидете поздравени сите; јас се прашам дали некогаш ќе доживеам извинување.--[[User:Кукушанец|Кукушанец]] <small>([[User talk:Кукушанец|разговор]])</small> 11:48, 15 март 2009 (UTC)
 
::Зборот `историографија` го знам, но не затоа што сум лектор, туку затоа што сум се сретнала со него :) Поздрав --[[User:Виолетова|Виолетова]] <small>([[User talk:Виолетова|разговор]])</small> 20:16, 15 март 2009 (UTC)
97

уредувања