Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: fa:آبکافت
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: eu:Hidrolisi)
с (Бот Додава: fa:آبکافت)
[[et:Hüdrolüüs]]
[[eu:Hidrolisi]]
[[fa:آبکافت]]
[[fi:Hydrolyysi]]
[[fr:Hydrolyse]]
5.104

уредувања