Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:MacedonianBoy“

→‎Ѓ: +1 from Russia
(→‎Ѓ: одг)
(→‎Ѓ: +1 from Russia)
Провери на твојот компјутерски систем какви нагодувања имаш за користење на кирилицата. Ми личи дека користиш нешто (кодна страна) невообичаено? Веројатно би требло да имаш проблеми и со Ч, ч, и.т.н.--[[User:Brest|brest]] <small>([[User talk:Brest|разговор]])</small> 19:19, 14 март 2009 (UTC)
::Многу ретко ми се случува ова, не е само ѓ во прашање, но сепак ќе разгледам. Благодарам за пренасочувањето. Поздрав--[[User:MacedonianBoy|MacedonianBoy]] <small>([[User talk:MacedonianBoy|разговор]])</small> 19:21, 14 март 2009 (UTC)
 
== [[Русија]] ==
Hello, you the only person i know in mkwiki, please, i want you to change some information in [[Русија]] arcticle, this info is in «Независност:» parametr. And de-facto and de-ure russia never dephend from anyone. It’s petter to change «independence:» to «founded» (in 862). For more information about this you can look at [[:ru:Россия]] or [[:en:Russia]]. Thanks [[User:Tat1642|Tat1642]] <small>([[User talk:Tat1642|разговор]])</small> 16:11, 15 март 2009 (UTC)
89

уредувања