Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Кукушанец“

одг
(одг)
 
Ајде и јас да се вмешам. Со оглед на тоа што типот во овој разговор не се јави ниту еднаш јас се сомневам дека тој може да е толку ''софистициран'' во своето однесување. Нему очигледно му треба некој друг да го брани. Затоа оставете го човекот на мира! Тој очигледно не е свој човек. Она ''марионета'' можеби навистина покажува нешто, а јас би го сменил тоа со зборот ''клон''. Ама во знак на добра волја нема да кажам ''чии гени носи''. <br>Поздрав, --[[User:Wikimk|Wikimk]] <small>([[User talk:Wikimk|разговор]])</small> 19:21, 14 март 2009 (UTC)
 
 
== Одговор ==
 
:'''Wikimk''', "клонот" не одговори вчера бидејќи нема интернет во станот па мора да пишува од интернет-клуб.
:'''Boyan''', од сè си во право во едно - сакав да соберам што повеќе кориснички придонеси, да бидам како сите овде. Веќе не сакам.
:Мојата [[Разговор со корисник:Boyan/Архива 1#Браво бе|порака]] до тебе не беше иронична. Барем тогаш не беше. Навистина мислам дека ''умниот национализам'' ќе го спаси македонскиот народ, глупиот ќе го уништи.
:'''Виолетова''', прочиав дека си лектор. Тогаш мора да ти е познат зборот "историографија". Напишав "историографија", не "историја". За "нашата" историографија види ИНИ на пример.
:'''StanProg''', '''Иван''', благодарам но немам потреба од заштита.
:Бидејќи сите ве интересира мојата личност ќе кажам - моментално живеам (магистрирам) во држава каде се негира мојот народ. Кажав дека секоj ден имам расправи за мојата држава, мојот народ, мојот јазик. Мислам дека знам што да им кажам на Бугарите/бугарофилите но испадна дека незнам што да им кажам на македонците.
:Македонци, Бугари, Бугарифили и Бугаромани, итри и глупи, бидете поздравени сите; јас се прашам дали некогаш ќе доживеам извинување.--[[User:Кукушанец|Кукушанец]] <small>([[User talk:Кукушанец|разговор]])</small> 11:48, 15 март 2009 (UTC)
97

уредувања