Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:MacedonianBoy“

да мислиме
(да мислиме)
 
Здраво. Види го ова. Го направи brest, со цел новорегистрираните корисници да ги запознаеме со основните начела на Википедија. Мислам дека е добро и овој шаблон да почнеме да го додаваме на страниците за разговор, но сепак подетално утре ќе разговараме за тоа. Поздрав.--[[User:Kiril Simeonovski|Kiril Simeonovski]] <small>([[User talk:Kiril Simeonovski|разговор]])</small> 15:12, 13 март 2009 (UTC)
 
== Македонско-одрински доброволен корпус ==
Секогаш е добро да мислиме што е во корист на Македонското дело. Каков е овој "доброволен" корпус? Сакаме да го потенцираме дека Македонците биле Бугари? Поздрав --[[User:Кукушанец|Кукушанец]] <small>([[User talk:Кукушанец|разговор]])</small> 15:46, 14 март 2009 (UTC)
97

уредувања