Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Македонско-одрински доброволни чети“

зборот
(→‎ЗА ГЛАСАЊЕТО: кон ВИолетова)
(зборот)
 
:: Виолетова, нели ти обично пребаруваш во google за доказ, ajде сега пербаруваj за "Македонско-одрински доброволен корпус" и види дека резултатите се само од македонската википедиjа и неjни клонови. --[[User:StanProg|Стан]] <small>([[User talk:StanProg|разговор]])</small> 11:41, 14 март 2009 (UTC)
 
:Види Стан, јас не знам кој тип на организација е тоа, зборувам како лектор по македонски јазик - ополчение не постои во нашиот литературен македонски јазик. Поздрав. --[[User:Виолетова|Виолетова]] <small>([[User talk:Виолетова|разговор]])</small> 12:39, 14 март 2009 (UTC)