Разлика помеѓу преработките на „Разговор:Македонско-одрински доброволни чети“

с
→‎Гласање: Времетрење
(.)
с (→‎Гласање: Времетрење)
== Гласање ==
 
Отворам гласање за тоа ''дали името на статијата треба да биде Македонско-одринско ополчение''. Бидејќи постојат аргументи за и против ова именување, најзгодно би било Вики-заедницата да одлучи за името на статијата. Гласањето е започнато на [[13 март]] во 17:39 часот, а завршува на [[20 март]] во 17:39 часот.
----
''Ве молиме бидете конструктивни и културни во вашите дискусии.''