Разлика помеѓу преработките на „Свети Климент Охридски“

Откажано уредување 523031 (автор: Filipgd | Разговор)
(Откажано уредување 522597 (автор: Boban Krumeski | Разговор))
(Откажано уредување 523031 (автор: Filipgd | Разговор))
[[Категорија:Словенска писменост]]
[[Категорија:Национални симболи на Македонија]]
[[Категорија:Бугарски писатели]]
 
[[be-x-old:Сьвяты Клімэнт Охрыдзкі]]
1.398

уредувања