Мусака: Разлика помеѓу преработките

Одземени 65 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
'''Мусака''' е традиционално македонско јадење со [[Турска кујна|турско]] потекло.
Мусака е турско јадење. Под мусака се подразбира разновидност бидејќи мусака се прави од најразновидни намирници.