Хидролиза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: eu:Hidrolisi
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: oc:Idrolisi)
с (Бот Додава: eu:Hidrolisi)
[[es:Hidrólisis]]
[[et:Hüdrolüüs]]
[[eu:Hidrolisi]]
[[fi:Hydrolyysi]]
[[fr:Hydrolyse]]
109.264

уредувања