Герард Меркатор: Разлика помеѓу преработките

Додаден 41 бајт ,  пред 14 години
с
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: hr:Gerardus Mercator)
с (Бот Додава: bg:Герардус Меркатор)
[[Категорија:Историја на картографијата]]
 
[[bg:Герардус Меркатор]]
[[ca:Gerardus Mercator]]
[[cs:Gerhard Mercator]]
59.415

уредувања