Љубка Рондова: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 13 години
..
(.)
(..)
За нејзиниот придонес во развојот и популаризирањето на б‘лгарската култура, на 22 мај 2002 година Љубка Рондова е удостоена со орден “Стара планина”. Таа е носител на орден “Кирил и Методиј” II степен и златен медал “Петко Војвода”.
 
[[Категорија:Родени во КостурскоБугари]]
 
[[Категорија:Родени во Костурско]]
[[bg:Любка Рондова]]
[[en:Lyubka Rondova]]
982

уредувања