Герард Меркатор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 25 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: hr:Gerardus Mercator
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: pl:Gerard Merkator)
с (Бот Додава: hr:Gerardus Mercator)
[[gl:Gerardus Mercator]]
[[he:גרארדוס מרקטור]]
[[hr:Gerardus Mercator]]
[[hu:Mercator]]
[[io:Gerardus Mercator]]
58.155

уредувања