Разлика помеѓу преработките на „Староруски јазик“

с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Инфокутија Јазик
|име=Староруски јазик
|изворноиме=роусьскъРус(ь)(с)кыи языкъ
|изговор=русиск
|држави=[[Русија]], [[Украина]], [[Белорусија]]
13.850

уредувања