Разлика помеѓу преработките на „Естонска Советска Социјалистичка Република“

с
с (ситна промена)
[[he:הרפובליקה הסובייטית הסוציאליסטית של אסטוניה]]
[[id:RSS Estonia]]
[[it:Repubblica socialista sovietica estone]]
[[it:RSS Estone]]
[[ja:エストニア・ソビエト社会主義共和国]]
[[ko:에스토니아 소비에트 사회주의 공화국]]
6.013

уредувања