Разлика помеѓу преработките на „Тито Петковски“

Додадени 69 бајти ,  пред 11 година
slika
с (Бот Додава: ja:ティトー・ペトコフスキ)
(slika)
[[File:TitoPetkovski.png|thumb|250px|right|Ѓорѓе Иванов]]
'''Тито Петковски''' (роден [[23 јануари]] [[1945]] во с. Псача - [[Крива Паланка]]) е македонски политичар, претседател на [[Нова социјалдемократска партија]].
 
Анонимен корисник