Разлика помеѓу преработките на „American Broadcasting Company (ABC)“

с
Мали промени.
с (Бот Додава: ru:American Broadcasting Company)
с (Мали промени.)
'''''American Broadcasting Company''' (ABC)'''ABC''') (во превод: ''Американска радиодифузна компанија'') е [[САД|американска]] [[телевизиска мрежа]]. ТааМоментално е во споствеништво на [[The Walt Disney Company]]. Позната е по тоа што ги емитува популарнитеедни од најпопуларните телевизиски серии: ''[[Вовед во анатомија]]'', ''[[Изгубени]]'', ''[[Грдата Бети]]'', ''[[Очајни домаќинки]]'' и други.