Разлика помеѓу преработките на „Манџурија“

Одземени 24 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Брише: tr:Kuzeydoğu Çin
с (ситна промена)
с (Бот Брише: tr:Kuzeydoğu Çin)
 
[[Категорија:Региони во Кина]]
[[Категорија:Манџурија| ]]
 
[[ar:منشوريا]]
[[th:แมนจูเรีย]]
[[tl:Manchuria]]
[[tr:Kuzeydoğu Çin]]
[[uk:Маньчжурія]]
[[vi:Mãn Châu]]
1.030

уредувања