Предлошка:Роден: Разлика помеѓу преработките

с
Родени во YYYY ----> Родени YYYY година
с (поправка на категорија за година)
с (Родени во YYYY ----> Родени YYYY година)
{{#if:{{{2}}}|[[Категорија:Родени во {{{2}}}]]}}
{{#if:{{{2}}}|{{#if:{{{3}}}|[[Категорија:Родени во {{{2}}} {{{3}}}]]}} }}
{{#if:{{{3}}}|[[Категорија:Родени во {{{3}}} година]]}}<noinclude>
 
==Начин на употреба==
::::[[:Категорија:Родени во мај 1960]]
::::[[:Категорија:Родени во мај]]
::::[[:Категорија:Родени во 1960 година]]
 
Можно е испуштање на некои параметри при што при повикување на шаблонот позицијата за соодветниот параметар останува празна
::::[[:Категорија:Родени во мај 1960]]
::::[[:Категорија:Родени во мај]]
::::[[:Категорија:Родени во 1960 година]]
 
*<nowiki>{{Роден на|||1960}}</nowiki> ---> [[1960]]
::::[[:Категорија:Родени во 1960 година]]
 
==Пренасочувачки шаблони==