Разлика помеѓу преработките на „Истрага на местото на злосторството: Мајами“

{{ТВ-никулец}}
с
({{ТВ-никулец}})
 
Шеф на одделот е [[поручник]] Хорацио Кејн (en.Lt.Horatio Caine), кој на тоа место доаѓа по заминувањето на Меган Донер. Крстен е по писателот Хорацио Алгер. Израснат во Мајами и одлично го познава уличниот живот и при истрагите секогаш се води по инстиктот. Негова специјалност се бомбашките напади, бидејќи и самиот бил дел од таква екипа, па одлично се разбира во монтирање и демонтирање на бомби. Хорацио го игра актерот Дејвид Карузо.
 
{{ТВ-никулец}}
 
==Видете исто така==
* [http://www.a1.com.mk/emisii/serii/serija.asp?ID=40 А1 Телевизија]
 
 
[[Категорија:Американски телевизиски серии]]
 
[[ar:سي إس آي: ميامي]]