Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Избрана слика/2009/февруари“

Frieden = мир; грешно е на английски
с (с)
(Frieden = мир; грешно е на английски)
|<!---21-->[[Image:Tower Bridge London Dusk Feb 2006.jpg|245x245px]]<br>Мостот [[Тауербриџ]] во [[Лондон]] на самрак
|<!---22-->[[Image:Combat-de-phelsumes-sur-un-bananier.JPG|245x245px]]<br>Два [[златест гекон|златести гекона]] (''Phelsuma laticauda'') во борба на [[Банана|бананино дрво]] во [[Сен-Дени]], [[Реинион]]
|<!---23-->[[Image:Allegory of war and Law - Prunksaal - Austrian National Library.jpg|245x245px]]<br>[[Алегорија]] на [[војна]]та и [[правомир]]тоот. Таванска [[фреска]] во Националната библиотека во [[Виена]]
|<!---24-->[[Image:Jonathan's Run Falls.jpg|245x245px]]<br>Водопадот Џонатанс Ран во Охајопајлскиот парк во [[Пенсилванија]], [[САД]]
|<!---25-->[[Image:Plasma-lamp.jpg|245x245px]]<br>[[Плазмина лампа]]
95

уредувања