Разлика помеѓу преработките на „Персонификација“

с
Бот Додава: es:Personificación, oc:Prosopopèia
с (Бот Додава: zh:轉化 (修辭))
с (Бот Додава: es:Personificación, oc:Prosopopèia)
[[en:Personification]]
[[eo:Personigo]]
[[es:Personificación]]
[[fi:Personifikaatio]]
[[fr:Personnification]]
[[ka:გაპიროვნება]]
[[nl:Personificatie]]
[[oc:Prosopopèia]]
[[pl:Personifikacja]]
[[pt:Personificação]]
58.155

уредувања