Разговор со корисник:BotMultichill: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: Добредојде
 
с (Бот: Добредојде)
 
 
#REDIRECT[[User talk:Multichill]]
<!-- Шаблон:Добредојде -->
{|width=100%
|valign=top align-left|
'''Добредојде!''' [[Image:Nuvola apps kuickshow.png|40px]]
 
Здраво, {{BASEPAGENAME}}, и [[Википедија:Вовед|добредојде]] на [[Википедија]]! Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:
 
*[[Википедија:Пет столба|Петте столба на Википедија]] - принципите на проектот
*'''[[Википедија:Почетен курс|Почетен курс]]''' - централно место за учење на основните работи, се препорачува да се разгледа
*[[Помош:Како да уредам страница|Како да уредам статија]] - подетален водич за уредувањето
*[[Википедија:Помошна табела|Помошна табела]] - сите поважни команди наведени накратко во една табела
 
Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте [[Википедија:Википедијанци|википедијанец]]! Ве молам [[Википедија:Потпис|потпишувајте]] ги вашите пораки на [[Википедија:Страница за разговор|страниците за разговор]] користејќи четири [[тилда|тилди]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, видете [[Википедија:Портал/Помош|Портал/Помош]], или поставете го прашањето на оваа страница и ставете <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> пред прашањето.
Повторно, добредојде!
 
|valign=top align-left|
'''Welcome!''' [[Image:Nuvola apps kuickshow.png|40px]]
 
Hello, and [[Википедија:Вовед|welcome]] to [[Wikipedia]]! We hope that you like this encyclopaedia and that you have decided to be part of it. Here are few articles that may help you if you want to edit here:
 
*[[Википедија:Пет столба|The five principles of Wikipedia]]
*'''[[Википедија:Почетен курс|A course for beginners]]'''
*[[Помош:Како да уредам страница|How to edit an article?]]
*[[Википедија:Помошна табела|Cheatsheet]]
 
We hope that you will enjoy editing here and that you will become a [[Википедија:Википедијанци|Wikipedian]]! Please, [[Википедија:Потпис|sign your name]] when you write your messages [[Википедија:Страница за разговор|on the talk pages]] by using four [[тилда|tildes]] (<nowiki>~~~~</nowiki>); this automatically will add your name and the date when the message has been written. If you need any further help, see the [[Википедија:Портал/Помош|Portal/Help]], or ask question on this talk page and put the template <code><nowiki>{{помош}}</nowiki></code> before the question.
Again, welcome! --[[User:Brest-bot|Brest-bot]] <small>([[User talk:Brest-bot|разговор]])</small> 13:29, 8 февруари 2009 (UTC)
|}
941.847

уредувања