Предлошка:Отоманско-никулец: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
с (Шаблон:Ottoman-stub преместена како Шаблон:Отоманска-никулец: Превод)
сНема опис на уредувањето
<div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Image:20pxOttomanicon.png]]''&nbsp;Оваа статија поврзана со [[Отоманска империја|Отоманската империја]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</div>[[категоријаКатегорија:Никулци за Отоманската империја|О]]