Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Одземени 489 бајти ,  пред 11 година
фсд
(сфниа)
(фсд)
{{
| име =К.К. Ангели
| слика =[[Податотека:KK ANGELI.jpg]]
| големина =250px
| формиран во =2006
| натпреварувања =2 лига сениори, кадети,пионери и јуниори
| медали =1 сребрен и 1 бронзен ген.’95/96
}}
 
Кошаркарскиот Клуб АНГЕЛИ- Скопје брои преку 250 члена и активно се натпреварува во системот на натпревари организирани од кошаркарската федерација на Р. Македонија и тоа во следните наведени лиги:
• сениорка машка екипа (II лига),
223

уредувања