Разлика помеѓу преработките на „Полов диморфизам“

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
gif to png
с (Бот Додава: eo:Seksa duformismo)
с (gif to png)
Image:Peacock courting peahen.jpg|<center>Паун се додворува на пауница
Image:Anas platyrhynchosZZ.jpg|<center>Мажјакот на патката има зелена глава
Image:Cryptopsaras couesii (triplewart seadevil).gifpng|<center>Женка од видот Cryptopsaras couesii со мажјакот паразитски закачен близу до клоаката (стрелка)
Image:Male and female A. appensa.jpg|<center>Пајаци од видот Argiope appensa, поголемата е женка
 
4

уредувања