Дразба: Разлика помеѓу преработките

Додадени 198 бајти ,  пред 16 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Нема опис на уредувањето
Стимули'''Нервните стимули''' се [[Дразба|дразби]] кои [[Нервен систем|нервниот систем]] ги прима од надворешната средина, како на пр.пример [[светлина]], [[топлина]], [[притисок]] итн.
 
{{Био-никулец}}
 
[[Категорија:Нервен систем]]
 
[[en:Stimulation]]