Куп на Македонија во ракомет 1999 (мажи): Разлика помеѓу преработките

Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.9.2
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.9.2)
 
| next = Куп на Македонија во ракомет 2000 (мажи)
}}
'''Купот на Македонија 1999''' - 7. издание на [[Куп на Македонија во ракомет (мажи)|Македонскиот ракометен куп]]. Купот бил освоен од [[РК Пелистер|Пелистер]] по четврти пат.<ref name="a">{{наведени вести |title=Пелистер Кометал фаворит во завршницата на Купот |url=https://web.archive.org/web/20191221203538/https://time.mk/arhiva/?d1=01&m1=01&y1=1991&d2=31&m2=12&y2=2012&all=0&dnevnik=1&fulltext=2&timeup=2&show=1&q=%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%20%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%20%D1%84%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%20%D0%B2%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%80%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82&read=2e4cde9cc1a2bbd |accessdate=26 декември 2019 |publisher=[[Дневник (дневен весник)|Дневник]] на time.mk преку web.archive.org |date=22 април 2005 |archive-date=2019-12-21 |archive-url=https://web.archive.org/web/20191221203538/https://time.mk/arhiva/?d1=01&m1=01&y1=1991&d2=31&m2=12&y2=2012&all=0&dnevnik=1&fulltext=2&timeup=2&show=1&q=%D0%BF%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%20%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%20%D1%84%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%20%D0%B2%D0%BE%20%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%80%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%BA%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82&read=2e4cde9cc1a2bbd |url-status=bot: unknown }}</ref>
 
== Поврзано ==
50.796

уредувања