Вампирџија (филм): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
'''Вампирџија''' е ТВ филм во режија на [[Горан Тренчовски]], а сценариото на филмот е напишано од [[Владимир Плавевски]]. Главните улоги ги толкуваат [[Петар Темелковски]] (Вампирџијата) и [[Роберт Вељановски]] (Чиракот). Останати улоги: [[Петре Арсовски]] (Горазд), [[Мустафа Јашар]] (Џузбашијата), [[Сенко Велинов]] (Џемсит), [[Бранко Ѓорчев]] (Ангеле), [[Крсте Јовановски]] (Василие), [[Зорица Панчиќ]] (Василија), [[Томе Витанов]] (Ефрем), [[Димитар Зози]] (Џузбешија 2), [[Искра Ветерова]] (Сенисте), [[Самоил Стојановски]] (Толе Кртот) и [[Александра Пешевска]] (Ангелина).
 
[[Податотека:Scena od filmot Vampirdzija.jpg|thumb|Сцена од филмот "[[Вампирџија (ТВ филм)|Вампирџија]]"]]
Анонимен корисник