Википедија:ОХКР: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 месеци
с
→‎Како можете да помогнете?: Јазична исправка, replaced: допринос → придонес
с (→‎Предлошки: Тековен назив, replaced: шаблон → предлошка)
с (→‎Како можете да помогнете?: Јазична исправка, replaced: допринос → придонес)
 
== Како можете да помогнете? ==
 
Вклучете се во било која од фазите и дадете свој доприноспридонес во уредувањето на статиите. Секој може да се вклучи во било која фаза од проектот. Може да се работи и паралелно во било која фаза од проектот со произволен број на учесници.
 
Вашето учество е добредојдено и драгоцено, без разлика од кој квалитет и интензитет ќе биде.