Разлика помеѓу преработките на „Никола Парапунов“

+ bg
("Фашистичка Бугариjа" е комунистички концепт. Прва битка против фашистичка воjска? А Италиjа во Грциjа? Ни еден извор? Неутралност?)
(+ bg)
{{биог-никулец}}
[[Категорија:Македонски револуционери]]
 
[[bg:Никола Парапунов]]
1.398

уредувања