Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 117 бајти ,  пред 3 месеци
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(#WPWPMK #WPWP)
 
| style="vertical-align: middle;" | [[Податотека:Coat of Arms of Kursk oblast.svg|100п|Грб на Курската област]]
|-
! colspan="2" align="center" | =[[Податотека:MapДом ofСоветов, RussiaКурск. - Kursk Oblast (2008-03)Радуга.svgjpg|220п|Курска во Русија300п]]
|-
! colspan="2" align="center" | [[Податотека:Map of Russia - Kursk Oblast (2008-03).svg|300п|Курска во Русија]]
|-
|+<font size="+1">'''Централен федерален округ во Русија '''</font>