Хале (Холцминден): Разлика помеѓу преработките

Додадени 168 бајти ,  пред 4 месеци
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: Infobox German location → Инфокутија Место во Германија)
(#WPWPMK #WPWP)
 
{{Инфокутија Место во Германија
|name = Хале
|image_photo = Halle Kirche und Kriegerdenkmal.jpg
|imagesize =
|image_caption =Црква во Хале, посветена на Свети Петар
|image_coa = Wappen Halle (bei Bodenwerder).png
|lat_deg = 51 |lat_min = 59 |lat_sec = 00